turystyka.wschowa.net.pl.                      
:: Strona główna
:: Lokalizacja
:: O organizacji
:: KTR *Horyzont*
:: Ogłoszenia
:: Działalność
:: Foto galeria z imprez
:: Plan imprez
:: Produkt turystyczny
:: Sponsorzy i darczyńcy

Jak chcesz, sprawdź statystykę- hasło: stat928
:: POGODA
:: Czas na świecie
:: Foto album z regionu
:: Czerwony szlak
:: Przydatne linki
:: Kontakt

(100kB)

*Pieszo-rowerowy szlak czerwony
"PETLA LGIŃSKA"*

(12kB)Lgiń - Holendry - Jezioro Dąbie - Pszczółkowo - Łysiny - Hetmanice - Lgiń ; dł. ok. 34,9 km .
   Proponowany znakowany czerwony szlak pieszo-kolarski pn. "Pętli Lgińskiej" jest bardzo ciekawy pod wzglądem krajobrazowym. Wiedzie głównie leśnymi duktami, trochę drogami polnymi, a miejscami szosą asfaltową.
    W okolicach Jeziora Lginko i w pobliżu nad stawami rybnymi, warto obejrzeć żeremia bobrów a wcześniej resztki po osadzie śródleśnej zwanej Holendry. Nad Jeziorem Krzywe można się zatrzymać na odpoczynek przy polu biwakowym Nadleśnictwa Sława Śląska. Następny przystanek możemy zrobić na plaży nad Jeziorem Dąbie i tam wykapać się na niestrzeżonym kąpielisku. Natomiast poruszając się dalej po drogach leśnych w okolicach Pszczółkowa, można podziwiać polodowcowe pofałdowane tereny o urozmaiconej konfiguracji np. (Stara Winna Góra pod Starym Strączem o wys. 131 m n.p.m.).
(25kB)    W Łysinach natomiast polecamy obejrzeć Kościół pw. Św. NMP, neogotycki z 1867 r., podobny stylowo do Kościoła pw. Św. Bartłomieja w Lginiu. Po drodze równie ciekawy i godny zobaczenia jest barokowy Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela na wzgórzu w Hetmanicach. Dla kolarzy trasa o dość dużym stopniu trudności z uwagi na liczne podjazdy na terenach leśnych oraz kręte dukty leśne. Ponieważ szlak dla piechurów jest dość długi proponuje się przejście jego w dwóch etapach. Pierwszy etap to pokonanie odcinka trasy z Lginia do Pszczółkowa (15,5 km) a drugi etap to odcinek szlaku od Pszczółkowo do Lgiń (19,4 km).
   Dodatkowa informacja: przy śródleśnym polu biwakowym (Nadleśnictwa Sława Śląska) nad Jeziorem Krzywe koło Nowego Strącza jest mozliwość plażowania i kapieli na niestrzeżonej plaży oraz taka sama możliwość jest nad Jeziorem Dąbie pod Wygnańczycami.

-------.::::Opis szlaku "PĘTLA LGIŃSKA":::.------
  do ściagniecia plik [format PDF - 102 KB]


(2kB)
                Szablon by Sliffka for Copyright by Stowarzyszenie Turystyczne Ziemi Wschowskiej, 2005
Powiat Wschowski
(4kB)
Gmina Wschowa
(11kB)
Gmina Sława
(13kB)
Gmina Szlichtyngowa
(8kB)